Унікальне програмне забезпечення та онлайн підтримка для нечуючих або слабочуючих людей допомагає зняти будь-які бар’єри у спілкуванні. Про свої розробки, які значно полегшують життя людей з порушеннями слуху, розповідали представники громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність». У результаті зустрічі підписали Меморандум про партнерство.
Голова організації Євген Охріменко розповів, що можна спілкуватися за допомогою програмного забезпечення, яке допомагає слабочуючим або нечуючим людям. З 2016 року розробили вже 6-7 додатків від розважальних до комунікативних, які допомагають подолати проблеми комунікації між чуючими та нечуючими людьми.
Так, презентовані додатки, наприклад, вирішують одну з найважливіших проблем людей з порушеннями слуху – виклик екстрених служб. Онлайн підтримка спеціалістів, котрі розмовляють та знають жестову мову, надає можливості для безбар’єрного спілкування. У режимі 24/7 можна набрати перекладача у контактному центрі, котрий по відеозв’язку озвучить жестову мову, або ж навпаки з жестів проговорить все вербально.
Автор додатків відмічає, що на онлайн підтримку обирали людей, котрі мають родичів із порушеннями слуху. Саме такі люди можуть правильно зрозуміти нечуючих, показати інформацію вербальними та невербальними способами.
Меморандум про партнерство підписали 17 лютого між Житомирською обласною державною адміністрацією та громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність».
Предметом Меморандуму є співпраця та взаємодія щодо підтримки, розвитку, впровадження інноваційних проєктів та послуг, що сприяють сталому соціальному та економічному розвитку країни, з метою залучення ресурсів місцевих, регіональних, національних та міжнародних фондів, донорських організацій та бізнесу, а також з метою створення в Україні повноцінного інклюзивного середовища дружнього до осіб з інвалідністю, задля підвищення рівня забезпечення прав людини, підвищення індексу людського розвитку та розвитку соціальної інклюзії.