Останні публікації


Image

Історії успіху людей з інвалідністю. Ігор Кривенков.

Щоб стати справжнім майстром своєї справи, потрібно правильно обирати професію, відчувати свої нахили, навчитися об’єктивно оцінювати се­бе і свої можливості. Це, на перший погляд, просто, а насправді – немає нічого складнішого.


Image

Пенсійний фонд, податки, соціальне страхування

Пільги на податок на майно мають діти, які позбавлені батьківського піклування та діти з інвалідністю, які виховуються лише одинокими матерями, але не більше, ніж на одну дитину. Які ще пільги передбачені? Яку пенсію гарантує держава родинам, які втратили годувальника? Які є види загальнообов’язкового державного соціального страхування та кому вони гарантовані?


Image

Дитяча інвалідність

Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" гарантує людям з інвалідністю дошкільне виховання, здобуття освіти на рівні, що відповідає їх здібностям і можливостям. Обдаровані діти з інвалідністю мають право на безкоштовне навчання музики, образотворчого, художнього, прикладного мистецтва. Які пільги гарантовані дітям з інвалідністю, котрі вступають до ВНЗ? Як можна оформити безкоштовну путівку на санаторно-курортне лікування для дитини з інвалідністю?


Image

Працевлаштування: основні аспекти, на які варто звернути увагу

Конституція України стверджує, що всі громадяни є рівні перед законом, а право на працю є невід‘ємним і природним правом кожної особи. В Законі України "Про охорону праці" особам з інвалідністю надаються додаткові гарантії. Чи може роботодавець відмовити людині з інвалідністю у працевлаштуванні? Які документи необхідні для працевлаштування? Яким має бути випробувальний термін, умови праці?


Image

Працевлаштування в електронному форматі. Як не потрапити до шахраїв

На що потрібно звертати увагу, аналізуючи вакансії? Перша ознака чесного роботодавця – зворотній зв'язок: телефон та електронну адресу. Які атрибути повинна мати електронна адреса? Чому обов'язково слід перевірити інформацію про підприємство: чим воно займається, коли створено, який вид діяльності здійснює?


Image

Посібник для роботодавця: основні вимоги

Підприємство зобов’язане облаштувати спеціальне робоче місце – це єдина вимога з боку законодавства. Існує низка нормативних актів, які регулюють доступ до приміщення. Якими повинні бути приміщення для вільного доступу людей, які пересуваються на кріслах колісних, для людей з порушенням зору, слуху? Якою є державна допомога для роботодавця? Хто повинен дотримуватись і хто може не дотримуватись норм?


Image

Онлайн робота віддалено. Діджиталізація

10 червня 2021 року набув чинності закон України, який вводить нову форму трудової книжки – електронну. Вносити відомості до електронної трудової книжки може як роботодавець, так і особа, яка планує займатися певною роботою. Наскільки це безпечно? Де буде міститися інформація? Дивіться відео, щоб отримати відповіді на ці питання.


Image

Соціальна відповідальність роботодавця

Соціальна відповідальність – це дотримання прав та інтересів працівника. Якою вона є сьогодні в Україні? У соціально відповідального роботодавця на підприємстві завжди будуть рівні вимоги до всіх працівників, гарантована заробітна плата, прописані правила соціального захисту, медичне обслуговування, пенсійне забезпечення. Чи може бути абонемент в спортзал проявом соціальної відповідальності?


Image

Як говорити про секс

Існують дослідження, які стверджують, що партнери, які регулярно та відверто спілкуються про секс, отримують більше задоволення і більш вдоволені своїм сексуальним життям.


Image

Які є форми інвалідності

Як реалізувати своє право на працю людині з інвалідністю третьої, другої чи навіть першої групи. Який документ слід брати до уваги усім сторонам при працевлаштуванні: довідку медико-соціальної експертної комісії чи індивідуальну програму реабілітації? Саме індивідуальна програма реабілітації є визначальним документом. Чи є вона обов'язковою для виконання?


Image

Люди з інвалідністю, які мають дітей. Пільги, категорії

Які пільги та виключні права мають люди з інвалідністю, які мають малолітніх дітей, та родини, які виховують дитину з інвалідністю. Чи може мама чи батько надавати послуги з догляду за дитиною з інвалідністю та отримувати за це гроші?


Image

Проєкт «Працюй ВІЛЬНО!» запущено

«ВІЛЬНО!» – це про комфортне життя в соціумі, про навчання, працевлаштування, доступ до всіх без винятку послуг, про відпочинок, словом, про все, що дає кожній людині відчуття приналежності до суспільства та держави.


Image

З 1 червня діє новий механізм отримання техзасобів реабілітації

За інформацією Міністерства соціальної політики України, з 1 червня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка спрощує процедуру отримання технічних засобів реабілітації людьми з інвалідністю.


Image

Медики Полтави долучаються до розбудови безбар’єрної України

Медперсонал обласної лікарні висловлює щиру вдячність ГО «Громадянський рух «Соціальна єдність» та розробнику програмного забезпечення ТОВ «Технології для людей» за надзвичайно потрібний в роботі гаджет.


Image

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» продовжує навчання працівників харківських муніципальних установ

Презентації проводить регіональний представник громадської організації – Валентина Кушнарьова, разом з представником компанії «Технології для людей», що є розробником програмного забезпечення, Юлією Мельник.


Image

Українці з порушенням слуху можуть відчувати себе у безпеці та швидко отримувати допомогу правоохоронних органів.

Міністерство внутрішніх справ України обладнало екіпажі Національної поліції планшетами зі спеціальним ліцензійним програмним забезпеченням, яке передбачає цілодобовий доступ до перекладачів жестової мови онлайн.


Image

Медики Полтави долучаються до розбудови безбар’єрної України

Медперсонал обласної лікарні висловлює щиру вдячність ГО «Громадянський рух «Соціальна єдність» та розробнику програмного забезпечення ТОВ «Технології для людей» за надзвичайно потрібний в роботі гаджет.


Image

Доступні послуги для нечуючих - це реально!

В Україні достатня законодавча база для того, щоб зробити ці послуги більш інклюзивними для користувачів з обмеженими можливостями. Інколи для того, щоб втілити це в життя, потрібні лише бажання і добра воля.


Image

Працівники державних закладів Харкова розуміють жестову мову

На сайтах державних установ інстальовано спеціальний веб-віджет «Почуй мене», завдяки якому нечуючі та слабочуючі користувачі сайтів можуть у режимі онлайн вирішити свої питання за допомогою перекладача жестової мови у разі, коли виникне така необхідність.


Image

Участь в проектах Нацстратегії по створенню безбар'єрного простору

Громадська організація «Громадський рух« Соціальна єдність »з 2015 року веде активну діяльність в напрямку створення безбар'єрності та за минулий 2020 досягла значних результатів в тісній співпраці з державою.


Image

МВС впроваджує сучасні технології для людей з порушенням слуху

Програма «Connect Pro» працює таким чином: людина з порушенням слуху викликає потрібну екстрену службу в додатку, далі з нею зв’язується оператор, який перекладає жестове звернення у текстове повідомлення та озвучує його. Далі на місце події виїжджає відповідна екстрена служба, представники якої теж можуть спілкуватися з нечуючим за допомогою додатку.


Image

ООН високо оцінила нашу співпрацю з міськрадою Харкова

Близько 100 державних установ і закладів Харкова оснащений планшетами з ліцензійним програмним забезпеченням для швидкого виклику перекладача жестової мови. Це дозволяє якісно обслуговувати відвідувачів з порушенням слуху.


Image

Нечуючі Харкова отримують найбільшу підтримку з боку міської влади

Реалізує програмне забезпечення українська компанія «Технології для людей», що розробляє IT-продукти для людей з порушенням слуху і всіляко сприяє створенню в Україні безбар'єрного середовища для людей з особливими потребами.


Image

Цифрова держава для людей з інвалідністю

«Забезпечення доступності цифрових технологій для всіх українців, в тому числі для людей з особливими потребами, - головна мета Мінціфри і ми цілком поділяємо її», - зазначив Євген Охрименко.


Image

Інноваційні IT-рішення для нечуючих у Міндовкілля

Меморандум підписали заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець та Голова громадської організації Євген Охріменко.


Image

Інтерв’ю для телеканалу Правда ТУТ

В ранковому інтерв’ю секретар громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін спілкувався з ведучими каналу “Правда Тут” про проблеми та перешкоди, з якими стикаються люди з порушенням слуху в нашому суспільстві.