Діти стрес переживають важче: часто закриваються у собі, не бажають іти на контакт. У такому разі батьки мають бути особливо спостережливими щодо дітей. Ділимося матеріалом від психологині Світлани Ройз.
Познайомимося з ознаками відновлення психіки дитини:
- Проявляється бажання спілкуватися.
Мама і тато перестають бути єдиними особами, з якими іде контакт. Поступово у колі з’являються друзі та інші дорослі, крім батьків. - Зацікавленість новим.
Добрий знак, коли дитина перестає прокручувати одну, часто, негативну тему, а дозволяє собі нове, проситься зробити щось самостійно. Дитині знову хочеться пізнавати світ через питаннями «як?» і «чому?». - Повертається здатність до читання.
Однак, уважність все ще може бути низькою. - В іграх з’являється сюжетність.
Батьки можуть радіти, коли в дитячій грі задіяно багато іграшок, сюжет розвивається — «кипить» фантазія. Стресовому стану характерна одноманітність. Тобто, задіяна одна-дві іграшки та повторення негативного сценарію гри. - «Початок спочатку».
Страхи можуть повернутися. Але це природно. Уявимо, що життя це довга дистанція. Вважатимемо, що тривожний стан викинув бігуна з доріжки. Щоб пішов процес відновлення психіки, треба повернутися у точку зупинки. За допомогою дитячого психолога чи вчителя, батьків дитина справиться зі старими страхами якісніше. І стан тривоги піде. - Бажання нової їжі.
Дитину перестане задовольняти вузьке коло продуктів. Раціон дитини розширюється новими смаками. - Малюнки збагачуються.
Коли від дитини відступає страх, вона знову відчуває себе у просторі. У процесі малювання це видно по таких деталях: промальовування землі, неба, природних пропорцій тіла. Дитина використовує більше кольорів та предметів малювання. Починається творчість різними предметами — фарбами, ручками, олівцями, маркерами. - Прояв вікових криз.
У розвитку людини закладені періоди криз впродовж усього життя. Вони допомагають нам стати тим, ким ми є. Хороший знак, коли дитина цікавиться про секс, а також гроші та відносини. - Новий одяг.
Потрібно радіти, коли дитина попросить купити інший одяг. Мається на увазі, щоб такого фасону, кольору чи тканини, ще не було у гардеробі.
Бажаємо, щоб ці пізказки допомогли виявити у якому стані знаходиться дитина і вчасно вжити заходів.