Моніторинг доступності важливих соціальних об’єктів

Image
Відкрити сурдопереклад

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» в ході реалізації програми «Країна без бар’єрів для нечуючих». Моніторинг доступності об’єктів соціально значимої інфраструктури» за фінансування Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю провела моніторинг більш ніж 100 об’єктів у 9 містах України. Предмет дослідження наявність засобів комунікації для людей з порушенням слуху.  Об’єктами моніторингу стали лікарні, органи місцевої влади, центри надання адміністративних послуг тощо.

Волонтерські групи перевірили кожен заклад щодо можливості комунікації з людьми, які мають порушення слуху, як того вимагає Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю. В процесі моніторингу волонтери надали рекомендації співробітникам органів місцевої влади, лікарень та центрів надання адміністративних послуг щодо використання інструментів комунікації задля порозуміння з людьми, які мають порушення слуху.

Консолідована інформація за результатами моніторингу розміщена на інтерактивній Мапі доступності на Національному соціальному порталі «Вільно», з метою інформування людей з порушенням слуху щодо доступності  тих чи інших об’єктів.