«Абетка безпеки». Як підготуватися до хімічної небезпеки

Інформація про заходи, яких варто вжити заздалегідь перед хімічною небезпекою.

Image

Відкрити сурдопереклад Дізнатися про хімічну атаку можна по телевізору, радіо, зі ЗМІ, з гучномовців на вулиці. У разі несення удару отруйними речовинами в населеному пункті спрацює повітряна тривога.

Кращий захист від хімічної атаки – це протигаз. Купити його можна в аптеці або військовому магазині. Однак дістати протигаз зараз майже неможливо. Тому можна приготувати спеціальний розчин, яким потрібно змочити ватно-марлеві пов'язки в разі хіматаки.

Рекомендується приготувати два розчини: на випадок атаки хлором і аміаком. Їх досить приготувати один раз і потім зберігати в недоступному для дітей місці. 

Для приготування розчинів знадобляться 2 порожні пляшки ємністю по 500 мл, кип’ячена вода, лимонна кислота і сода. На 0,5 літрів води візьміть 1 ст. ложку соди (для хлор-атаки) і на другі 0,5 літром води – 1 ст. ложку лимонної кислоти або оцту (у разі атаки аміаком).

Наповніть пляшки водою з содою і з лимонною кислотою. Підпишіть пляшки словами «аміак» і «хлор», щоб не переплутати. У разі хімічної атаки змочіть марлеву пов'язку у відповідному розчині і вдягніть на обличчя. 

Сховище

Заздалегідь подумайте про своє сховище та виберіть приміщення з невеликою кількістю вікон. Підготуйте там запаси води, ліків, їжі та засобів гігієни з розрахунком на дві доби.
Як варіант, обрати кімнату з мінімальною кількістю вікон у вашій квартирі чи будинку і облаштувати її.

Герметизація

Щоб мінімізувати протяги подумайте, як ви будете герметизувати двері, вікна, вентиляційні отвори тощо і підготуйте все необхідні матеріали.

Для цього вам може знадобитися: плівка, яку зазвичай використовують для теплиць, скотч, ножиці, шуруповерт, шурупи або молоток, цвяхи.

Одяг

За можливості подбайте про одяг зроблений із плівки — наприклад дощовики, перчатки, шапки – та протигаз*, який захищає від бойових отруйних речовин або хлору, аміаку.
*Якщо такої можливості немає, то підготуйте марлеву пов’язку, соду, оцтову або лимонну кислоту.

Куди ховатися в разі хімічної атаки

Якщо ви не можете покинути заражений район – замкніться в приміщенні і щільно закрийте вікна і двері. Щілини заклейте скотчем або заткніть тканиною. У разі атаки аміаком спускайтеся в підвал, підземну парковку або на нижні поверхи, оскільки цей газ легкий і піднімайте вгору.