«Абетка безпеки». Дії при пожежі у вагоні потяга

Пожежа у вагоні – це надзвичайна ситуація, яка може виникнути раптово і мати катастрофічні наслідки. Обмежений простір, велика кількість легкозаймистих матеріалів та складність евакуації роблять такі інциденти особливо небезпечними.

Image

Відкрити сурдопереклад Виконання усвідомлених дій без паніки у разі пожежі у вагоні допоможе уникнути катастрофічних наслідків.

Помітивши загоряння, треба повідомити про це провідника або зв’язатися з машиністом через переговорний пристрій, хто в змозі. Чітко виконуйте їхні інструкції. Потрібно повідомити пасажирам про те, що трапилося. Розбудіть сплячих пасажирів і візьміть за руки дітей.

Якщо поговорити з провідниками не вдалося, перейдіть у сусідній вагон разом з іншими людьми, та повідомте про пожежу іншим провідникам.

Найбезпечніше евакуюватися в передні вагони, але якщо це неможливо, то йдіть в кінець потяга, щільно закриваючи за собою двері купе і міжвагонних переходів. Обов'язково перевірте разом з провідником наявність людей в тамбурах, купе, туалетах палаючого вагону.

Використовуючи вогнегасники і підручні засоби (ковдри, мокрі ганчірки тощо), разом з пасажирами спробуйте загасити вогонь. Закрийте вікна, щоб вітер не роздмухував полум’я. Не намагайтеся рятувати від вогню багаж, якщо це загрожує вашій безпеці (візьміть тільки найнеобхідніше – документи, гроші, цінності тощо).

Якщо вогонь відрізав вас від виходів, то зайдіть до купе або туалету, щільно причинивши за собою двері, відчиніть вікно і чекайте на прибуття допомоги, привертаючи до себе увагу. Не стрибайте з вагона потяга і не намагайтеся вибратися на дах – це небезпечно!

Якщо немає можливості загасити пожежу і зв'язатися з начальником потягу чи з машиністом – зупиніть потяг за допомогою стоп-крану, виведіть з вагона всіх людей, і разом з провідниками розчепіть вагони, запобігаючи поширенню вогню на весь потяг.

Відведіть пасажирів від палаючого вагону і повідомте про те, що трапилося через кнопку SOS в застосунку «Перекладач ЖМ» у Службу порятунку за номером «101». Далі дійте за вказівкою начальника потягу і пожежних.

Помітивши сигнали людей, які залишилися у вагоні, негайно повідомте про них пожежним. Запобігайте виникненню паніки та надайте домедичну допомогу постраждалим.