Китайський новий рік вже тут: поради як обіцянкам собі поставити гриф «виконано»

Часто складання плану на новий рік закінчується перенесенням більшості пунктів на наступний. Даємо поради, які допоможуть з мотивацією.

Image
Відкрити сурдопереклад Ви ще пам’ятаєте що обіцяли собі на Новий рік? Сміливо починайте це втілювати, адже навіть за китайським календарем 2023 вже править нашим життям.

Плани, які під час написання у новорічну ніч на папері мотивують, здаються такими, що просто виконувати, насправді, часто відкладаються на потім. Якщо це стосується вас, допомогти зможуть поради вчених.

Біхевіористи мають 5 порад щодо самоконтролю, які спонукатимуть до дій:

 • Дайте собі підказки у плані.
  Уточнення допомагають бути більш зібраними та конкретизувати коли і як робити справи. Наприклад, формулювання «Я займатимусь спортом» малодієве. Спробуйте так: «Я робитиму гімнастику 50 хвилин щоранку перед роботою».
 • Вкладіть сильну мотивацію.
  Щоб менше лінитися, має бути або «покарання», або мотивування. Оберіть який ефект на вас більше впливає. Розкажіть друзям свої обіцянки, тоді сором за невиконання не дасть вам зупинитися перед поставленою задачею.
 • Додайте у справи розваги.
  Пункт про виконання — не головне. Вам має подобатися те, чим ви займаєтеся. Разом з ефективністю пророблене має приносити користь. Наприклад, вам цікава нова програма. Щоб її вивчення не було марним, знайдіть їй застосування у роботі чи побуті.
 • Не план контролює вас, а ви — план.
  Обережно, щоб ви не стали рабом свого списку. Ламати себе психологічно точно не варто, лише коригувати. Спостерігайте за своїми емоціями та настроями.
  Для прикладу візьмемо ситуацію, коли день видався невиснажливим і ви маєте ще сили. Не обмежуйте себе пунктом «Лягати спати о 22:00». Позаймайтеся йогою, почніть писати картину, придумайте заголовок власної книги — використайте енергію, і сон буде міцнішим. Це діє і навпаки: коли у вас вже обмаль енергії, не виснажуйте себе пунктом «Тренувати стійку на голові перед сном по 7 хвилин».
 • Будьте у колі успішних людей.
  Оцініть своє оточення, спілкування має не просто забирати час, а розвивати. Вчені радять частіше бути серед успішних осіб, якщо вони вже досягли успіху, а ви ще тільки починаєте. Аналізуйте сказане, адже, вчасні поради прискорять ваш прогрес. Чужі помилки заощадять час. Наодинці досягти успіху складніше, ніж у єдності.
Отож, що там із вашим пунктом 1?