Марина Лазебна: створюємо нові можливості

Image
Відкрити сурдопереклад

Самозайнятість для людей з інвалідністю – це стабільне джерело доходу та гідний рівень життя. Підтримку у запровадженні власної справи передбачає проєкт постанови Кабінету Міністрів України, спрямований на розвиток самозайнятості, який розробило Міністерством соціальної політики.

Успішним виявився досвід пілотного проєкту «Рука допомоги», механізм якого був апробований у 3 областях Львівський, Харківській та Полтавській. Такий алгоритм стимулювання підприємницької діяльності планується поширити і на людей з інвалідністю.

Проєкт передбачає безвідсоткова поворотна фінансова допомога для заснування власної справи у розмірі до 100 тисяч гривень строком на три роки. При цьому повернення допомоги враховуватиме сплачені протягом трирічного періоду податків та соціального внеску.

Якщо підприємець, учасник проєкту, працевлаштує протягом року працевлаштує двох непрацюючих людей з інвалідністю, він може не повертати фінансову допомогу.

З 1 квітня 2022 року по 1 квітня 2024 року цей проєкт планується запровадити у Київській, Луганській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій областях у якості експерименту.

Фінансова допомога може бути отримана на придбання обладнання для підприємницької діяльності, у тому числі для створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є з пріоритетних завдань для міністерства соціальної політики України. Такий проєкт є втіленням модернізації соціальної підтримки в Україні, в основі якої – не лише опіка, але й створення можливостей для самостійного виходу з бідності.