Чим він відрізняється від інших форм навчання, таких як лекція, урок у школі чи семінар? Тренінг – це навчання через проходження учасниками групи низки змодельованих тренером ситуацій. Тільки невелику частину тренінгу займає теорія, переважно тренінг – це дії та аналіз цих дій.
Для чого потрібні тренінги?
Дуже часто люди навчаються на своїх помилках. Потрапивши в якусь важку ситуацію, людина розуміє, що поводилася якось неправильно. Але часто це відбувається тоді, коли шляху назад немає. І вже є якісь суттєві ускладнення чи в особистих відносинах, чи в кар'єрі, чи в якійсь іншій галузі. Так ось тренінг – це насамперед можливість особистісних змін без будь-яких серйозних проблем чи ускладнень на життєвому шляху.
Тепер спробуємо відповісти на запитання: навіщо ходити на тренінги?
На тренінгу перед кожним учасником відкривається низка унікальних можливостей, а саме:
- побачити з боку себе та свої ефективні та неефективні стратегії поведінки;
- дізнатися щось нове про себе самого та близьких людей;
- опрацювати навички в режимі реального часу з можливістю робити паузи, обговорювати та на ходу змінювати стратегії;
- проаналізувати та відрефлексувати свою поведінку, свої думки та установки;
- завершити незавершені старі переживання, відкоригувати звички, які заважають жити;
- просто поділитися своїми проблемами, страхами, переживаннями, проговорити такі речі, про які складно чи безглуздо говорити у «звичайному» житті:
- просто цікаво провести час.
Тренінги як вид навчання з кожним днем стають все більш популярними. Тренінги особистісного зростання, бізнес-тренінги, тренінги взаємин і навіть дитячі тренінги – всіх напрямків не перерахувати. Кожна програма має свої конкретні орієнтири, цілі та завдання.